×
SOTY 2020 Live-stream tanssitapahtuma 19.9.2020 kello 10.30-18.30
SOTY 2020 Live-stream tanssitapahtuma 19.9.2020 kello 10.30-18.30
24.10.2016
14:00
Kesto 8h 0min

SOTY – Show of The Year 2020  on kaikille tanssiryhmille ja -lajeille avoin tapahtuma.
Tänä vuonna tapahtuma siirtyy Kulttuuritalolta Tiivistämöön, jossa katselmus toteutetaan live-lähetyksenä ilman yleisöä.

Mukana tapahtumassa 40 tanssiryhmää!

Huom. Aikatauluun voi tulla päivän aikana muutoksia.

Klo 10:30 1. Step Up Lasten Orkesteri – Sinfonia
Klo 10:40 2. Step Up Groove Crew – where the groove at?

1st batch
Klo 11:00 3. Move Crew – Arctic Nights
Klo 11:10 4. Reborn Crew – Escaping Reality
Klo 11.20 5. DNLatinDancers – Whatever she wants
Klo 11.30 6. TKV Latin Show Juniors – Night in prison..

2nd batch
Klo 11.40 7. Walking trophy
Klo 11.50 8. DCA Voguers
Klo 12.00 9. Grooves.fi Rockers – Speak No Feeling
Klo 12.10 10. REPLAY
Klo 12.20 11. Dca 6th Street

3rd batch
Klo 12.40 Divalicious Show Crew
Klo 12.50 Christa Ropponen Youth Company
Klo 13.00 Imperia Dance & Fitness studio 1
Klo 13.10 Christa Ropponen Dance Company
Klo 13.20 DCA Grounded
Klo 13.30 Blue Sapphire

4th batch
Klo 13.50 DCA Jewells Ladies – #Woman power
Klo 14.00 Red Rubins
Klo 14.10 Pakarakat
Klo 14.20 DCA S.W.A.T
Klo 14.30 Azúcar Blanca

5th batch
Klo 14.50 Rumble Squad – BootyQueens: “I am winner, I am!”
Klo 15.00 DCA All Set
Klo 15.10 Alerta Roja
Klo 15.20 DCA Zeven
Klo 15.30 Badams Up
Klo 15.40 TemPow!
Klo 15.50 Pinos Nuevos

---- Isot ryhmät ----

Batch 1
Klo 16.10 DCA Street Crew – Who will be caught Red-handed?
Klo 16.20 Salsa Studio Chicken farm – Päivä kanafarmilla
Klo 16.30 Christa Ropponen Youth Company
Klo 16.40 DCA Street Squad – Have a look?
Klo 16.50 Rascalz Jr – Dirt
Klo 17.00 DCA Encore3 – Golden Years of cinema
Klo 17.10 Panda Girls

Batch 2
Klo 17.20 Imperia Dance & Fitness studio 2
Klo 17.30 Rascalz Jr EK – Be there and be square
Klo 17.40 High Society United – Open 24h
Klo 17.50 Imperia Dance & Fitness studio 3
Klo 18.00 StepUp Street Junnut 2
Klo 18.00 Rascalz
Klo 18.10 Elekantti – Pako

Tuomaristossa Minna Mimz, Veera Malmivaara sekä Vilma Ranki
Vieraana Koyomi & Nobuto (JPN)

 Lisätietoja tapahtumasta: www.kaikkitanssista.fi

Tapahtuman facebook-sivu: https://www.facebook.com/events/611149829775400/